Bratislava0940604040

Žilina0940503040
Košice0940506040
Menu

oprava

 • Záruka 2 roky

 • Veľa dielov skladom

 • 20 000+ zariadení

 • Kontrolujeme s vami ceny

 • V cene diel aj práca

 • Aj cez kuriéra

Rúško - Respirátor

1 položka

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
 • Respirátor N95

  Respirátor FFP. Profesionálne ochranné (masky, rúška) respirátory...

  SKLADOM

  1,50 €

  Dostupnosť: Skladom

Respirátory

Respirátor (niekedy označovaný aj ako maska) poskytuje ochranu proti vdýchnutiu veľmi malých (vo veľkosti

Respirátor zachytáva častice s veľkosťou 1-5 μm.

Označovanie respirátorov v USA a v Európe sa líši. V USA sa odporúča používať respirátory častíc s označením N95 s certifikátom NIOSH. Respirátory série N95 sú vyrobené z materiálu, ktorý má 95% účinnosť filtrácie častíc s priemerom 0,3μm. V Európe sú k nim porovnateľné respirátory s označením buď FFP2 (= N95) alebo FFP3 (= N100).

Respirátory musia vyhovovať norme BS EN 149: 2009.

Okraje respirátora musia tesne priliehať na tvár, aby sa zabránilo bočnému vnikaniu vzduchu pod respirátor. Dobré uchytenie je dosiahnuteľné iba tam, kde je dobré utesnenie okrajov respirátora k pokožke tváre.

Správne nosenie respirátora:
Respirátory nie sú vhodné pre osoby s fúzami, bokombradami alebo viditeľným strniskom na tvári, pretože tieto negatívne ovplyvňujú priľnutie okrajov respirátora k pokožke.

Ani respirátor s vysokou filtračnou účinnosťou nemusí byť dostatočne účinný z dôvodu prieniku vzduchu pod masku pre nedostatočné priľnutie k tvári.

Respirátor sa musí vymeniť ak sa dýchanie sťažuje, ak je poškodený, zjavne kontaminovaný alebo ak ho nie je možné správne uchytiť na tvár.

Respirátory s výdychovým ventilom

Niektoré respirátory majú výdychové ventily.

Respirátory s takými ventilmi sa nosia oveľa pohodlnejšie, najmä z dlhodobého hľadiska, výdychový ventil znižuje nadmernú vlhkosť a teplo v maske z vydýchnutého vzduchu.

Ventil sa počas výdychu otvorí a počas nádychu sa uzavrie, takže vdychovaný vzduch prechádza cez filtračnú zložku respirátora.

Zdravotnícki pracovníci môžu nosiť respirátory s výdychovým ventilom, pokiaľ sami nemajú infekčné ochorenie dýchacích ciest.

Respirátory s výdychovým ventilom sa nepoužívajú pre pacientov s infekciami dýchacích ciest, pretože cez výdychový ventil by mohlo dojsť k infekcii.

Postup pri odstránení respirátora z tváre: po použití sa odstraňuje tak, aby sa pracovník nedotýkal časti prekrývajúcej tvár. Použitý respirátor sa likviduje ako infekčný odpad. Po odložený respirátora do odpadu je potrebné vykonať hygienu rúk.

Respirátory bez výdychového ventilu

Na zachytávanie infekčných kvapôčok z dýchacích ciest u pacienta sa používa tvárové rúško alebo respirátor bez výdychového ventilu.

Pri respirátoroch bezvýdychového ventilu vydychovaný vzduch od pacienta musí prechádzať cez filtračnú zložku respirátora, ktorá zachytáva infekčné častice.

Postup pri odstránení respirátora z tváre: po použití sa odstraňuje tak, aby sa pracovník nedotýkal časti prekrývajúcej tvár. Použitý respirátor sa likviduje ako infekčný odpad. Po odložený respirátora do odpadu je potrebné vykonať hygienu rúk.

Formulár k objednávke servisu cez Kuriéra

Adresa kam chcete objednať kuriéra

Po obdržaní Formuláru vás budeme telefonicky kontaktovať

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info