SAMSUNG

Samsung

Samsung

TOP Série Mobilov

Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy S prvýkrát vydaný v júni 2010 bežal na systéme Android 2.1 a mal 800 x 480 Super AMOLED displej. Disponoval tiež jednojadrovým 1GHz procesorom a 0,5GB RAM.
Zadný fotoaparát mal rozlíšenie 5 megapixelov, zatiaľ čo predný iba 0,3 megapixelov. To, čo na ňom skutočne vyniklo, bolo prispôsobenie Androidu. Aj keď sme niektoré z TouchWiz videli na iných zariadeniach, zdalo sa, že funguje na Galaxy S.

Samsung Galaxy S II
Vynovený telefón, známy tiež ako Samsung Galaxy S II, bol uvedený na trh v apríli 2011 a mal podobnú obrazovku s rozlíšením 800 x 480 ako jeho predchodca. Procesor sa dostal až na dvojjadrový a 1,2 GHz a k dispozícii bolo 0,75 GB RAM.
Zadný fotoaparát bol tentoraz 8-megapixelový, s 2-megapixelovým predným fotoaparátom. Samsung prijal widgety s Galaxy S II, niečo, čo konkurenti HTC skutočne presadzovali.

Samsung Galaxy S III
Tento model, ktorý sa opäť držal rímskych číslic, teda technicky známy ako Samsung Galaxy S III, vyšiel v máji 2012 a ako prvý zo série mal HD obrazovku. Jeho rozlíšenie 1280 x 720 bolo na tú dobu dosť revolučné. Používal tiež Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
Pri spustení bol 1,4 GHz štvorjadrový procesor s 1 GB RAM, aj keď Samsung zostal s 8-megapixelovým zadným fotoaparátom. Bol o niečo tvarovanejší ako predchádzajúci telefón a bolo cítiť, že Samsung chce posunúť dizajn o niečo tvrdšie.

Samsung Galaxy S4
S4, vydaný v apríli 2013 a zbavený rímskych číslic, ktoré nikto nepoužíval pri odkazoch na telefóny Galaxy, mal 5-palcový Full HD displej. Taktiež zvýšil výpočtový výkon na 1,9 GHz štvorjadrový čip s 2 GB RAM.
Zadný fotoaparát mal tiež skok, a to až na 13 megapixelov. Zmysel pre dizajn, ktorý sme mali z S3, sa tu skutočne prejavil: Galaxy S4 bol skvelý telefón, len vyzeral a pôsobil správne.

Samsung Galaxy S5
V apríli 2014 mal S5 tiež obrazovku s rozlíšením Full HD, ale bola o niečo väčšia a merala 5,1 palca (model LTE-A to nakoniec zvýšil na 2560 x 1440).
Na palube bol 2,5 GHz štvorjadrový procesor s 2 GB RAM. A zadný fotoaparát bol opäť vylepšený, a to na 16-megapixelový modul. Ale najzaujímavejšia vec na Galaxy S5 bola zadná časť s textúrou ako lepiaca omietka. Samsung v tom čase stále používal odnímateľné plastové chrbty.

Samsung Galaxy S6
Séria Galaxy S z apríla 2015 bola prvá, ktorá ponúkla dve samostatné zariadenia súčasne. Štandardnejší Galaxy S6 sa vyznačoval plochým 2560 x 1440 Quad HD Super AMOLED displejom s uhlopriečkou 5,1 palca, zatiaľ čo Samsung sa rozhodol prijať zakrivené okraje, výsledkom čoho sú Galaxy S6 Edge a S6 Edge Plus. Bol to rozhodujúci moment pre sériu Galaxy S, niečo, čo tam pokračuje aj potom.
Bežal na osemjadrovom procesore od Samsungu, mal 3 GB RAM a 16-megapixelový zadný fotoaparát schopný nahrávať Ultra HD zábery. Na prednú stranu bol prijatý 5-megapixelový fotoaparát.

Samsung Galaxy S6 edge
Rovnako ako jeho stabilný kolega uvedený na trh v apríli 2015, aj Galaxy S6 edge mal 5,1-palcový Quad HD displej, osemjadrový procesor, 3 GB RAM, 16-megapixelový zadný fotoaparát a 5-megapixelový predný fotoaparát.
Rozdiel je v tom, že strany displeja sú zakrivené a ovíjajú sa, aby vytvorili ilúziu bez rámu – v tom čase radikálna alternatíva.

Samsung Galaxy S7
Galaxy S7 bol predstavený vo februári 2016 a prišiel s 5,1-palcovým QHD displejom (2560 x 1440).
Rovnako ako S6 predtým, bola to verzia dvoch telefónov s plochou obrazovkou, ale pridala dvojpixelový 12-megapixelový fotoaparát pre lepšie fotografovanie pri slabom osvetlení a rýchlejší osemjadrový procesor.
Na telefóne bola povolená služba Samsung Pay, ktorá mohla fungovať prostredníctvom systémov NFC a magnetických prúžkov.

Samsung Galaxy S7 edge
Galaxy S7 edge bol skutočnou vlajkovou loďou v každom ohľade. Aj to bolo oznámené vo februári 2016 a jeho 5,5-palcový QHD displej s dvojitým okrajom bol jednoducho vynikajúci.
Všetky rovnaké funkcie ako S7 boli na palube a dizajn bol na dotyk oblejší ako S6 edge, ktorý mu predchádzal.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8 bol prvý, kto predstavil Infinity Display, ktorý odkazoval na skutočnosť, že má displej od okraja po okraj prakticky bez rámov. Domovské tlačidlo na prednej strane bolo tiež presunuté na zadnú stranu, aj keď v trochu nepohodlnej polohe - niečo, čo by spoločnosť Samsung mala opraviť s S9.
Zatiaľ čo v S8 Plus bol aj druhý variant, ktorý prišiel s väčšou obrazovkou a lepšou batériou, ale štandardný Galaxy S8 bol štandardne dodávaný so zakrivenými okrajmi.

Samsung Galaxy S9
Na povrchu vyzerá S9 veľmi podobne ako S8 z roku 2017. Telefón stále ponúkal dizajn so zakrivenými okrajmi a prichádza s 5,8-palcovou veľkosťou obrazovky OLED a bol opäť vodotesný.
Galaxy S9 ponúkal aj AR emoji, čo umožňuje telefónu vytvoriť 3D avatara naskenovaním vašej tváre a vytvorením radu vlastných emotikonov. Tie sa dajú použiť napríklad pri chatovaní v WhatsApp alebo Facebook Messenger, namiesto používania základných emotikonov. Sociálnej.
Samsung Galaxy S9+ bol uvedený na trh spolu s modelom S9, ktorý ponúka hlavný fotoaparát s dvojitou clonou, ktorý bol o krok vyššie v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 bol uvedený na trh spolu s väčším S10+, cenovo dostupnejším S10e a modelom s podporou 5G.
Vlajková loď spoločnosti Samsung pre rok 2019 obsahovala veľa rovnakých dizajnových aspektov, ktoré sme poznali a milovali. Tento model priniesol aj niekoľko vylepšení, ktoré zahŕňali popredné koncepty na trhu, ako je snímač odtlačkov prstov UltraSonic.
Systém troch kamier, inteligentné návrhy automatickej kamery a bezdrôtové spätné nabíjanie z neho urobili ďalšiu vlajkovú loď, ktorú porazili. Na prednej strane mal aj dierovanú kameru.

Samsung Galaxy S20
Vlajkovou loďou Samsungu pre rok 2020 je Samsung Galaxy S20. V modeloch S20+ a S20 Ultra (nižšie) existujú aj prémiovejšie varianty.
Štandardné slúchadlo posúva koncept Infinity Display ďalej – takmer úplne eliminuje rám. Prepne tiež prednú kameru na stred. Veľkosť obrazovky S20 a S20+ je 6,2 a 6,7 ​​palca s rozlíšením Quad HD+ (3200 x 1440). Majú tiež snímače odtlačkov prstov na displeji, ako ich predchodcovia S10.
Snáď najväčší generačný skok prichádza s nárastom obnovovacej frekvencie na 120 Hz pre každú obrazovku, s trojitými objektívmi na oboch, pričom S20+ dostane aj kameru Time-of-Flight. Oba telefóny podporujú 5G, pričom je k dispozícii aj 4G verzia S20.

Samsung Galaxy S20 Ultra
Otec z radu 2020, Samsung Galaxy S20 Ultra, má obrovský displej – 6,9-palcový, Quad HD+ (3200 x 1440) a 120 Hz – ale možno si ho bude najlepšie pamätať z hľadiska dizajnu pre jeho obrovskú kameru na zadnej strane. .
Okrem snímača času letu ponúka Ultra 108-megapixelový hlavný, 48-megapixelový 10x teleobjektív a 12-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát. Je tiež schopný až 100-násobného "priblíženia priestoru" pre úžasné fotografie na veľké vzdialenosti. Len si nezabudnite pribaliť statív.

Samsung Galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE prišiel ako cenovo dostupnejšia možnosť, ale na rozdiel od S10e sa necítil ohrozený.
Cenovo dostupnejšie ako modely S20, zodpovedá výkonu – so Snapdragonom 865 na celom svete – má skvelý displej a výkon fotoaparátu ako modely S20.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy S21 a väčší S21+ posúvajú rad vlajkových telefónov trochu iným smerom. Aj keď sú o niečo lacnejšie ako uvádzacia cena modelov S20 v roku 2020, došlo k niekoľkým pohybom, ktoré znížili zobrazenie iba na 1080p a presunuli sa na plastovú zadnú stranu namiesto skla na zadnej strane.
Stále sú to však výkonné zariadenia na úrovni vlajkovej lode s trojitým usporiadaním fotoaparátu a ponúkajúcimi adaptívne obnovovacie frekvencie pre tento displej, takže aj keď je to len 1080p, ponúkne 120 Hz. Ale miernym posunom nadol to znamená, že S21 Ultra je jasnou vlajkovou loďou od Samsungu v roku 2021.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Zatiaľ čo väčšina pozornosti sa bude sústreďovať na obrovskú jednotku fotoaparátu na zadnej strane, Samsung sa pokúsil posunúť tému rozhovoru na povrchovú úpravu Phantom Black modelu S21 Ultra. Ide o prémiový vzhľad a dojem pre špičkový telefón Samsung. Keď sa modely S21 mierne posúvajú nadol, obnovuje sa zameranie na to, čo ponúka S21 Ultra, so šancou zlepšiť oblasti, ktoré v S20 Ultra zaostávali.
Nová technológia displeja a prehodnotenie kamier na zadnej strane vytvárajú atraktívnejší balík, pričom spoločnosť Samsung sa chce znovu presadiť ako vlajková loď, po ktorej túži.

Samsung Galaxy S21 FE
O niečo neskôr na párty ako jeho predchodca bol Samsung Galaxy S21 FE uvedený na trh v januári 2022, tesne pred očakávaním radu Galaxy S22.
Ponúka mnoho rovnakých dizajnových prvkov ako rad Galaxy S21, pričom hlavným rozdielom oproti S21 FE je farebne zladený zadný fotoaparát. Čo sa týka veľkosti, sedí medzi S21 a S21+ a ponúka aj mnoho rovnakých funkcií, vrátane 120Hz displeja, hoci nie je taký schopný ako S21.
Rovnako ako S20 FE, aj S21 FE zasiahne sladké miesto, pokiaľ ide o cenu a funkcie, najmä s nižším rozlíšením fotoaparátu, aby sa umožnila lacnejšia cena.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 vyzerá ako iteratívna aktualizácia Galaxy S21. Opäť sú tu dva modely – S22 so 6,1-palcovým displejom a S22+ so 6,6-palcovým displejom.
Okrem týchto rozdielov sú tieto telefóny v podstate rovnaké, ponúkajú rovnaký dizajn a konštrukciu, rovnaké farby, rovnaký výkon a hardvér. Rozdiel je samozrejme v kapacite batérie.
Oba tieto telefóny tiež zdieľajú funkcie s Galaxy S22 Ultra, najnovšou vlajkovou loďou Samsungu.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Galaxy S22 Ultra, ktorý aktualizuje vlajkovú loď radu, podporuje pero S Pen a je v ňom umiestnené, takže mnohí to považujú aj za náhradu za Galaxy Note.
V skutočnosti sa dizajn v týchto zariadeniach mierne posunul, ale toto zariadenie stále obsahuje špičkové vybavenie fotoaparátu Samsung z predchádzajúcich telefónov Ultra.
Je to všetko o číslach so 108MP hlavným fotoaparátom, 6,8-palcovým displejom a veľkou batériou – a najnovším dostupným hardvérom.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať